win

Zasady palenia świec

Jak poprawnie palić świece.

1. Knot przycinamy do 3-5mm długości, żeby świeca się równomiernie paliła i nie kopciła. Chyba nie chcemy, brudnych od sadzy ścian?

2. Po kilku godzinach palenia, na knocie powstaje tzw. "grzybek", który należy usunąć, ponieważ może wpaść do płynnego wosku i pobrudzić świecę.

3. Pierwsze palenie świecy, jest najważniejsze. Wosk powinnien rozstopić się do ścianek, tworząc tak zwany "basen", zajmie to około trzech godzin. Jeśli zgasimy świecę, przed dojściem do ścianek, może utworzyć nam się "tunel", który po pierwsze, brzydko wygląda, a po drugie, może tak się utrzymywać do końca świecy i skróci to czas palenia.

4. Jak gasić świece bez dymu? Nigdy, nie gasimy świecy, poprzez dmuchnięcie, sposób ten, powoduje wytwarzanie sporą ilość dymu, przez knot i w pokoju, zamiast zapachu świecy, będziemy mieć nie przyjemny zapach dymu. Świece gasimy pokrywką lub zamaczamy knot w wosku. Również, można zakupić specialne gasidło, które pozwala na szybkie zgaszenie świecy.

5. Nie wolno palić świecy do końca! Niebezpieczne jest palenie świec, które mają poniżej jednego centymetra wosku na dnie. Szkło może pęknąć, albo materiał, pod którym jest palona świeca, zacząć się topić lub nawet spalić, a na drewnie mogą pozostać odbarwienia, jak po położeniu gorącego naczynia. Marka WoodWick, dodała do swoich świec, drewnianą, ale bezpieczną pokrywkę, na której możemy postawić naszą świece.

6. Świeca, pod wpływem nadmiernego światła słonecznego lub sztucznego, może stracić swój kolor, bądź zostawić na wosku białe ślady.

7. Firma Yankee Candle, ma w swojej ofercie nakładkę Illuma Lid, która ma wiele zastosowań. Stabilizuje płomień, chroni go przed przeciągami, świeca wypala się równomiernie i nie "tuneluje", a także pełni funkcję ozdobną.

8. Nigdy nie zostawiaj świec bez nadzoru! Na każdej świecy, wosku i samplerze, jest napisane, żeby palić je w zasięgu oka. Nawet mała iskra, może wywołać niechciany pożar.

9. Drewniane knoty, np. w świecach WoodWick, należy utrzymywać w długości ok. 3-4mm, lekko odłamując, przy użyciu np. ręcznika papierowego. Po każdym paleniu, knot należy oczyścić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe